Sabałowym Bajaniom tradycyjnie towarzyszy Ogólnopolska Wystawa Twórczości Ludowej. Można zobaczyć na niej ręcznie wykonane przedmioty zdobiące wnętrza domów, codziennego użytku oraz stroje regionalne. Jednym z wielu znakomitych twórców Skalnego Podhala, prezentującym swoje prace jest pan Józef Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej.
Od dziecięcych lat był związany z zespołami regionalnymi działającymi przy Domu Ludowym najpierw jako uczeń a następnie instruktor śpiewu, tańca i muzyki. Zainteresowanie sztuką ludową, również rozpoczęło się w dziecięcych latach, gdy podpatrując przy pracy mistrza – Józefa Bigosa, jako sześcioletni chłopak, wykorzystując mosiężną łuskę, wykuł na kamieniu swoją pierwszą spinkę.
Od 1954 roku stał się samodzielnym twórcą ludowym. Przez wiele lat swojej działalności kierował grupą „Tatrzańską” Zespołu Podhale – Cepelia (grupa jako jedyna z Podhala reprezentowała region na Festiwalu Narodów w Waszyngtonie z okazji 200–lecia Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej). Sprawował funkcję prezesa Domu Ludowego. W 1973 roku zainicjował i zorganizował I Góralski Karnawał, który obecnie jest największym wydarzeniem folklorystycznym w Polsce. W 1975 roku reaktywował Oddział Związku Podhalan w Bukowinie Tatrzańskiej.
Prace Koszarka: pasy bacowskie, noże zbójnickie, ciupagi, torby myśliwskie, podhalańskie spinki czy stylowa kapiszonowa broń są rozsiane po całym świecie w muzeach i prywatnych galeriach.