Pierwszy festiwalowy wieczór z zespołem New Market Jazz Band

Pierwszy festiwalowy wieczór z zespołem New Market Jazz Band

Zespół New Market Jazz Band został założony w 1981 r. przez Zdzisława „Toni” Macikowskiego z zawodu neurologa oraz psychologa Jacka Śwista. Obu lekarzy połączyła wspólna pasja do muzyki, a dokładniej starego dobrego jazzu.

Początkowo występowali okazjonalnie na rozlicznych imprezach. Prezentowana przez nich muzyka, jak sami mówią, grana od serca szybko zjednywała sobie muzyków. A to, że górale mają muzykę we krwi tylko ułatwiło tę współpracę i wkrótce powstał New Market Jazz Band. Wśród wielu muzyków współpracujących z zespołem był pianista Jacek Dybek – kompozytor słynnego przeboju „Konik na biegunach”.

Zespół ma na swym koncie występy na wielu imprezach regionalnych Euroregionu Tatry, np. Święto Oscypka w Żywcu, w Starej Winiarni w Mszanie Dolnej i podczas Rabczańskiej Solanki, jak również koncert w słynnej Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Na forum międzynarodowym zespół kilkakrotnie wystąpił podczas Kongresów Neurologicznych na Słowacji, w Branicach i w Lewoczy. New Market Jazz Band trzykrotnie uczestniczył w Konkursie Złota Tarka w Iławie (2009, 2010, 2014) a ich ostatni występ zakończył się ogromnym sukcesem zdobyciem Nagrody Głównej – ZŁOTEJ TARKI, przyznanej jednogłośnie.

Skład zespołu: Zdzisław „Toni” Macikowski, Robert Oleksy, Łukasz Świst, Wiesław Bieniasz, Jan Bobak, Andrzej Budz, Mieczysław Świstoń.