51. Sabałowe Bajania: Minął dzień trzeci

51. Sabałowe Bajania: Minął dzień trzeci

Minął kolejny dzień 51. Sabałowych Bajań. Od samego rana wokół Domu Ludowego słychać było przygotowania do konkursu: śpiew, grę na skrzypcach, piszczałkach, harmonii czy dudach podhalańskich.

Na scenie, w każdej kategorii wiekowej (dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej) z wielkim przejęciem prezentowali się gawędziarze, śpiewacy, instrumentaliści z różnych stron Polski. Ich tradycyjne, barwne stroje budziły zainteresowanie wśród odwiedzających Festiwal gości.

Najliczniejszą publiczność zgromadziły wieczorne koncerty. Zespoły Lachersi i Śkara Banda sprawiły, że mimo późnych godzin nocnych, nikomu nie chciało się wracać do domu.

Dzisiaj wszystkich czeka moc atrakcji. O 10.00 rozpoczynają się ostatnie przesłuchania konkursowe oraz Bajaniowe Śpasy, na których Pan Michał Żółciński z Węgierskiej Górki pokaże dzieciom jak robić przepiękne kwiaty z bibuły. O 14.00 przed Domem Ludowym rozpocznie się degustacja potraw regionalnych, a po niej, o 16.00 na scenie zagości zespół Łukowiacy.

Miłośników sportu o 15.00 zapraszamy pod bukowiańskie termy, gdzie odbędą się zawody strzeleckie o Sabałową Flintę.

O 19.00 pod bukowiańskimi termami koncertem zespołu Turnioki rozpoczniemy Sabałową Noc . Potem ceremonia pasowania na Zbójnika, nadanie tytułu Wiyrchoyj Orlicy, pokaz sztucznych ogni. No i oczywiście koncert Trebuni Tutków oraz & QUINTET Urmuli i zabawa ludowa z Fajnymi Chłopami.

Zapraszamy!