51. Sabałowe Bajania: Czas rozpocząć Festiwal!

51. Sabałowe Bajania: Czas rozpocząć Festiwal!

W środę 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęły się 51. Sabałowe Bajania. Rozśpiewany korowód zaprosił gości do Domu Ludowego na uroczyste otwarcie Festiwalu.

Na dobry początek na scenie plenerowej wystąpiły bukowiańskie zespoły: „Mali Wiyrchowianie” i „Orlynta” a także 10 kapel z różnych stron Polski: Trzcinicy, Jodłowej, Frydmana, Krościenka nad Dunajcem, Suchej Beskidzkiej, Brzostku, oczywiście z Bukowiny Tatrzańskiej oraz z Kieżmarku na Słowacji.

Gdy zakończył się przegląd kapel, publiczność miała czas by odwiedzić Wystawę i Kiermasz Sztuki Ludowej. Wieczorną część programu rozpoczęła sztuka teatralna „Portki” w wykonaniu bukowiańskiego Regionalnego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka. Koncert zespołu „New Market Jazz Band” zgromadził wielu miłośników starego, dobrego jazzu.

Dzisiejszy dzień będzie równie, a może nawet bardziej intensywny. Już od 10.00 rozpoczynają się przesłuchania konkursowe oraz Bajaniowe Śpasy – zajęcia plastyczne dla dzieci. Warsztaty z szydełkowania poprowadzi twórczyni ludowa Małgorzata Soremska z Jastrzębia Zdroju. W festiwalowy wieczór poniosą nas romskie i pienińskie rytmy.

Serdecznie zapraszamy!