51. Sabałowa Noc wypełniona Zbójnikami, Orlicami i… gwiazdami.

51. Sabałowa Noc wypełniona Zbójnikami, Orlicami i… gwiazdami.

Kto w tym roku otrzyma zaszczytny tytuł Zbójnika czy Wiyrchowyj Orlicy? – tego dowiemy się w sobotę 12 sierpnia na Sabałowej Nocy. Dziś wiemy już jakie koncerty czekają nas w ten wyjątkowy wieczór.

Sabałową Noc pod bukowiańskimi termami, o godz. 20.00 rozpocznie folkowo-rockowy zespół Turnioki. Ich nazwa pochodzi od turni – ostrych skalistych szczytów górskich. Tę ostrość i zadziorność słychać w niejednej aranżacji utworów wykonywanych przez zespół. Od samego początku zespół Turnioki propaguje muzykę polskich i słowackich gór we własnych, współczesnych i ciekawych aranżacjach, niejednokrotnie zapuszczając się w klimaty muzyki rockowej we wszystkich jej odmianach. Zawsze jednak utwory zabarwione są elementami charakterystycznymi dla kultury góralskiej.

Turnioki

Nawet „Duch Gór” zagości na Sabałowej Nocy….

To dzięki zespołom Trebunie-Tutki & Urmuli z Gruzji, którzy zaprezentują repertuar ze swojej najnowszej płyty o tym tytule.

Będzie to muzyczna podróż do mitycznych krain Kaukazu i Tatr. Zabrzmią autorskie utwory Krzysztofa Trebuni-Tutki, inspirowane tradycją górali podhalańskich, a wzbogacone o melodie gruzińskie w najpiękniejszym wykonaniu kwintetu Urmuli .

Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, rozpoczął przed laty dialog z odmiennymi kulturowo i geograficznie gatunkami muzycznymi m.in. z jamajską gwiazdą roots reggae Twinkle Brothers. Obecnie spotykają się z bliską sercom muzyką i kulturą gruzińską, gdzie tak wiele łączy, a dzieli jedynie odległość.

Trebunie Tutki & Urmuli