Jury

Jury

dr Dorota Majerczyk – etnolog, związana z Sabałowymi Bajaniami od 2009 roku. Jej domeną jest muzyka i śpiew więc uczestnicy uważajcie bo wszystkie „nieczystości” w mig będą wyłapane.

dr hab. Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy, z ojcowską troską spogląda na prezentacje uczestników „bajaniowych” konkursów. Wszystko ujmuje holistycznie czyli całościowo. Związany z Sabałowymi Bajaniami od 1990 roku.

dr hab. prof. UWr Zbigniew Jerzy Przerembski – znawca polskiej i europejskiej muzyki ludowej, a zwłaszcza dud i wszystkiego co z dudami związane. Członek Rady Naukowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych i Związku Kompozytorów Polskich oraz organizacji muzycznych m.in. w Anglii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Od tego roku (2018) wystąpi w roli Jurora na Sabałowych Bajaniach. Ciekawe kto Mu „wpadnie w oko”.

mgr Benedykt Kafel – etnograf, zwiazany na codzień z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół“ w Nowym Sączu. Jego uwadze nie ujdzie żaden szczegół, zwłaszcza w regionalnym przyodziewku. Na Sabałowych Bajaniach jest od 1978 roku.

dr Artur Czesak – dr nauk humanistycznych (Uniwersytet Jagielloński), dialektolog, leksykograf, sympatyk regionalizmów, pogromca błędów stylistycznych. Zbieracz słów mało znanych. (źródło: https://dobryslownik.pl/zespol/). To Festiwalowa „świeżynka” do grona jury „Sabałowych Bajań” dołączył w 2011 roku.