Program

51. SABAŁOWE BAJANIA
Festiwal Folkloru Polskiego
Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych
Bukowina Tatrzańska
9-13 sierpnia 2017 r.

9 sierpnia (środa)

14.00 Paradny przejazd kapel i zaproszonych gości zaprzęgami konnymi przez Bukowinę Tatrzańską
15.00 OFICJALNE OTWARCIE 51. SABAŁOWYCH BAJAŃ
Prezentacja muzyk. Występy zespołów regionalnych
20.00 Sztuka teatralna „Portki” w wykonaniu Regionalnego Zespołu Teatralnego
im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej (Dom Ludowy)
22.00 Koncert zespołu NEW MARKET JAZZ BAND (scena przed Domem Ludowym)

10 sierpnia (czwartek)

10.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
15.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
20.00 Koncert romskiego zespołu KAŁE BAŁA (scena przed Domem Ludowym)
21.30 Pienińskie posiady na folkowo z zespołem FOLK POWER (scena przed Domem Ludowym)

11 sierpnia (piątek)

10.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
15.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
20.00 Koncert zespołu LACHERSI (scena przed Domem Ludowym)
21.30 Bukowiańskie posiady na folkowo z zespołem ŚKARA BANDA (scena przed Domem Ludowym)

12 sierpnia (sobota)

10.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
14.00 DEGUSTACJA POTRAW REGIONALNYCH (przed Domem Ludowym)
15.00 Zawody strzeleckie O SABAŁOWĄ FLINTĘ (teren pod bukowiańskimi termami)
16.00 Koncert zespołu ŁUKOWIACY (scena przed Domem Ludowym)
SCENA PLENEROWA – teren pod bukowiańskimi termami
19.00 Koncert zespołu TURNIOKI
20.00 SABAŁOWA NOC
Ceremonia pasowania na Zbójnika, nadanie honorowego tytułu Wiyrchowyj Orlicy, rozpalenie watry, pokaz sztucznych ogni
22.00 Koncert zespołu TREBUNIE-TUTKI & QUINTET URMULI ,,Duch Gór”
23.00 Zabawa ludowa z zespołem FAJNE CHŁOPY

13 sierpnia (niedziela)

14.00 OFICJALNE OGŁOSZENIE WYNIKÓW 51. SABAŁOWYCH BAJAŃ
Wręczenie dyplomów i nagród (Dom Ludowy)

Wydarzenia towarzyszące:
1. OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ
(w godz. 10.00-20.00; świetlica Domu Ludowego)
2. KIERMASZ SZTUKI LUDOWEJ (w godz. 10.00-20.00 przy Domu Ludowym)
3. BAJANIOWE ŚPASY – zajęcia plastyczne dla dzieci prowadzone przez twórców ludowych (10-12 sierpnia w godz. 10.00-16.00; Dom Ludowy)

Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie.