Program

52. SABAŁOWE BAJANIA
Festiwal Folkloru Polskiego
Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych
Bukowina Tatrzańska
11-15 sierpnia 2018 r.

11 sierpnia (sobota)

11.00 Paradny przejazd kapel i zaproszonych gości zaprzęgami konnymi przez Bukowinę Tatrzańską (Stacja Narciarska Rusiń-Ski – Dom Ludowy)

SCENA PRZED DOMEM LUDOWYM

12.00 OFICJALNE OTWARCIE 52. SABAŁOWYCH BAJAŃ
12.15 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej WŁADYSIE z Kórnika
12.30 Prezentacja muzyk, występy zespołów regionalnych

SCENA PLENEROWA – teren pod bukowiańskimi termami

15.00 Zawody strzeleckie O SABAŁOWĄ FLINTĘ
18.00 Koncert zespołu FUTURE FOLK
19.00 Koncert zespołu folklorystycznego BURSZTYN z Białorusi

20.00 SABAŁOWA NOC
Ceremonia pasowania na Zbójnika, nadanie honorowego tytułu Wiyrchowyj Orlicy, rozpalenie watry, pokaz sztucznych ogni
22.00 Koncert zespołu ZAKOPOWER
23.00 Zabawa ludowa z zespołem MURAŃ

12 sierpnia (niedziela)

10.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
15.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)

SCENA PLENEROWA – teren pod bukowiańskimi termami

18.00 Koncert zespołu folklorystycznego BURSZTYN z Białorusi
19.00 Koncert zespołu RZOZ
20.00 Koncert zespołu DIKANDA
21.30 Koncert zespołu MEGITZA
22.30 Zabawa ludowa z zespołem MURAŃ

13 sierpnia (poniedziałek)

10.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
15.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
20.00 Koncert zespołu KRYWAŃ (scena przed Domem Ludowym)
21.30 Zabawa na folkowo z zespołem AHAJU z Boliwii (scena przed Domem Ludowym)

14 sierpnia (worek)

10.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
14.00 Przesłuchania konkursowe (Dom Ludowy)
20.00 Koncert zespołu HOLEVIATERS (scena przed Domem Ludowym)
21.30 XXV lat Góralskiego Kabaretu TRUTEŃ – „Wesoło i jubileuszowo” (scena przed Domem Ludowym)

15 sierpnia (środa)

13.00 DEGUSTACJA POTRAW REGIONALNYCH (przed Domem Ludowym)
17.00 OFICJALNE OGŁOSZENIE WYNIKÓW 52. SABAŁOWYCH BAJAŃ
Wręczenie dyplomów i nagród (Dom Ludowy)
19.00 Koncert zespołu KIYRPECKI z Łącka (scena przed Domem Ludowym)

Wydarzenia towarzyszące:

1. OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ
(w godz. 10.00-20.00; świetlica Domu Ludowego)
2. KIERMASZ SZTUKI LUDOWEJ (w godz. 10.00-20.00 przy Domu Ludowym)
3. BAJANIOWE ŚPASY – zajęcia plastyczne dla dzieci
(12-14 sierpnia w godz. 10.00-16.00; Dom Ludowy)
4. ŚLADAMI SABAŁY – wycieczka górska w stylu retro na Rusinową Polanę
(wtorek, 14 sierpnia; zbiórka przed Domem Ludowym o godz. 10.00)

Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie.