Laureaci nagrody grand prix Bukowiańskiego Buka

Laureaci nagrody grand prix Bukowiańskiego Buka

2011

• Stanisław Kurek z Koniny – wybitna prezentacja gawędy

2012

Nagrody nie przyznano

2013

• Michał Matys z Białki Tatrzańskiej – wybitna prezentacja gawędy

2014

• Dorota Adamczyk z Szaflar – wybitna prezentacja gawędy
• Ludwik Młynarczyk z Lipnicy Wielkiej na Orawie – wybitna prezentacja gry na skrzypcach
• Zofia Wydro z Baranowa Sandomierskiego – wybitna prezentacja pieśni
• żeńska grupa śpiewacza „Dolina Popradu” z Piwnicznej-Zdroju – wybitna prezentacja pieśni

2015

• Maria Markiewicz z Porąbki k. Dobrej – wybitna prezentacja gawędy
• Józef Różyński z Bochni – wybitna prezentacja gry na heligonce
• Zofia Sordyl z Korbielowa – wybitna prezentacja pieśni
• męska grupa śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Dolina Popradu” z Piwnicznej-Zdroju – wybitna prezentacja pieśni

2016

• Michał Matys z Białki Tatrzańskiej – wybitna prezentacja gawędy
• Piotr Majerczyk z Chabówki – wybitna prezentacja gry na piszczałce, złóbcokach, dudach i skrzypcach
• Lidia Błachut z Łapsz Niżnych – wybitna prezentacja pieśni
• żeńska grupa śpiewacza „Siostry Paluch” z Bukowiny Tatrzańskiej – wybitna prezentacja pieśni

2017

• Maria Markiewicz z Porąbki k. Dobrej – wybitna prezentacja gawędy
• Władysław Obrzut ze Stróży – wybitna prezentacja gry na heligonce
• Stanisław Tokarczyk z Nawojowej – wybitna prezentacja pieśni
• żeńska grupa śpiewacza ze Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni” z Krakowa – wybitna prezentacja pieśni
• Stanisław Źrałka z Piwnicznej-Zdroju – wybitna prezentacja mowy starosty weselnego

2018

• Eugeniusz Karkoszka z Lipnicy Wielkiej na Orawie – wybitna prezentacja gry na skrzypcach
• męska grupa śpiewacza „Podegrodzcy Chłopcy” z Podegrodzia – wybitna prezentacja pieśni

2019

  • Józef Niesyt z Jasienicy – wybitna prezentacja gawędy  ,
  • Krzysztof Trebunia-Tutka z Zakopanego – wybitna prezentacja gry na wielu instrumentach (złóbcokach, dwojnicy, piszczałce, dudach i skrzypcach) 
  • Bogusława Grzywa z Gałek – wybitna prezentacja pieśni 
  • żeńska grupa śpiewacza „Zakukała Kukułeczka” z Gałek – wybitna prezentacja pieśni 

Laureaci nagród im. prof. Józefa Bubaka

Laureaci nagród im. prof. Józefa Bubaka

1999 – Józef Pitoń z Zakopanego
2000 – Maria Markiewicz z Porąbki
2001 – Stanisław Kurek z Koniny
2002 – Franciszek Hodorowicz z Bukowiny Tatrzańskiej
2003 – nie przyznano
2004 – Stefania Buda z Nosówki
2005 – Stanisław Ptaszek z Pasierbca
2006 – Edward Grucela z Piwnicznej
2007- nie przyznano
2008 – Zofia Sordyl z Korbielowa
2009 – Józefa Sordyl z Korbielowa
2010 – nie przyznano
2011 – nie przyznano
2012 – nie przyznano
2013 – Anna Rzeszut z Baranowa Sandomierskiego
2014 – Józef Niesyt z Jasienicy
2015 – Katarzyna Grobarczyk-Piekło
2016 – Zofia Michałek z Dobrej
2017 – Andrzej Rusnak z Rzepisk
2018 – Irena Stopa z Jordanowa
2019 – Julianna Adamek z Pewli Wielkiej

Laureaci nagród im. Stanisława Chowańca-Suchowiana

Laureaci nagród im. Stanisława Chowańca-Suchowiana

1997 – Halina Prokop
1998 – Michał Matys z Białki Tatrzańskiej
1999 – Halina Prokop z Ratułowa
2000 – Władysław Pytel z Białki Tatrzańskiej
2001 – Paweł Jezutek z Zawoi
2002 – Jadwiga Klimek z Szaflar
2003 – Katarzyna Grobarczyk z Lipnicy Wielkiej na Orawie
2004 – Anna Zubek z Białki Tatrzańskiej
2005 – Izabela Furczoń z Leśnicy-Gronia
2006 – Joanna Pańszczyk z Leśnicy-Gronia
2007 – nie przyznano
2008 – nie przyznano
2009 – nie przyznano
2010 – Andrzej Adamczyk z Szaflar
2011 – nie przyznano
2012 – nie przyznano
2013-Patrycja Ogorzałek z Mszalnicy
2014 – Jakub Siedlarz z Boguszy
2018 – Grzegorz Szabla z Naszacowic
2019 – Anna Majerczyk z Bukowiny Tatrzańskiej